Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Dantų balinimas – šiek tiek istorijos ir du populiariausi balinimo metodai

Balti ir sveiki dantys

Balti ir sveiki dantys

Dantų balinimas – viena iš populiariausių odontologijos klinikoje teikiamų kosmetinio gydymo procedūrų Kaune mieste ir netik. Tai elementarus ir greitas būdas susigrąžinti natūralų dantų baltumą, kurį prarandame dėl dažančio maisto, gėrimų, rūkymo, vartotų medikamentų ir kt. įtakos. Dantų balinimas – tai ne XXI amžiuje paplitusi procedūra. Vandenilio peroksidas balinimo tikslais pradėtas naudoti prieš maždaug 100 metų. Jau 1895 metais parašytame vieno amerikiečių odontologo straipsnyje dantis balinti siūloma būtent šiuo preparatu.

Per šimtmetį dantų balinimui naudotos įvairios priemonės, tačiau tos vienintelės ir geriausios atrasti taip ir nepavyko, todėl sugrįžta prie senojo gerojo vandenio peroksido arba prie silpnesnės jo formos – karbamido peroksido. Balinant skirtingais būdais, minėtoji veiklioji medžiaga vis tiek išlieka ta pati, skiriasi tik jos atmainos, kiekis ir stiprumas bei, žinoma, poveikis. Norint išsiaiškinti, ar dantų balinimas šia priemone yra saugus, atlikta daugybė tyrimų. Ir ką – rezultatai tikrai džiugina, nes prieita prie išvados, kad peroksidas nedaro neigiamos įtakos dantims ir aplinkinių audinių struktūrai.

Odontologams, kurie atlieka dantų balinimą Kaune, Vilniuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste (būtent dantų balinimas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje yra ypač populiarus), tenka išgirsti daug mitų apie balinimo kenksmingumą, svarstymų, ar procedūra nepakenks pacientų dantims ir taip toliau. Taigi visiems, sprendžiantiems, ar išsibalinti savo dantukus, odontologai pasako visiškai realybę atitinkantį teiginį – kad balinimas yra viena iš pačių saugiausių, o gal net ir pati saugiausia procedūra, atliekama odontologijos kabinete. Žinoma, jei balinimo imamės patys, paveikti gražių televizijos reklamų ir pamiršę kritinį mąstymą, rezultatai ir padariniai gali būti ne tokie jau ir geri.

Taigi jei norima laikytis taisyklių ir dantis balinti pagal visas būtinąsias sąlygas, reikia pasikonsultuoti su odontologu ir tik jam patikėti savo dantų sveikatą bei grožį. Statistikos duomenimis, šiuo metu dantis balinasi vidutiniškai 9 iš 10 JAV suaugusių piliečių (per 92 proc.). Būtų įdomu panagrinėti šią statistiką Lietuvoje, tačiau tikėtina, kad skaičius nebūtų didesnis nei 30-40 proc. Dantų balinimas Kaune ir visoje Lietuvoje yra populiariausias tarp 20-40 metų pacientų, tuo tarpu vyresni asmenys į odontologo kabinetą šiai procedūrai užklysta labai retai.

Balinimo metodas Nr. 1 odontologo kabinete – lazeriu

Jei panorote greito ir patikimo rezultato – rinkitės dantų balinimą lazeriu. Paprastai pacientų dantys išbalinami vos per 1 kartą, procedūra trunka maždaug vieną valandą. Balinant naudojamas greito poveikio stiprus gelis, todėl pavyksta išgauti greitą stulbinamą rezultatą. Po šios procedūros apie parą gali būti juntamas dantų jautrumas, maždaug tiek pat laiko reikėtų nevartoti dantų spalvą sugadinti galinčių, dažomųjų komponentų turinčių maisto produktų ir gėrimų – kavos, raudonojo vyno ir kt. Lazeris suaktyvina gelio poveikį ir leidžia pasiekti maksimalų rezultatą. Ši procedūra yra maždaug 2 kartus brangesnė už balinimą kapomis namuose, kurį netrukus ir aptarsime.

Dantų balinimas kapomis

Pasirinkus šį balinimo metodą, pacientui pagal jo dantų reljefą pagaminamos specialios kapos, t. y. formelės, dedamos nakčiai ant dantų. Vėliau pats asmuo, į kapas įšvirkštęs balinamojo gelio, uždėjęs kapas ant dantų, su jomis miega 10-14 naktų. Toks balinimo metodas yra efektyvus, nes šviesina dantis, nejuntama jokio didesnio diskomforto. Deja, jei ant dantukų yra plombų, jei turite protezų, pritaikytų pagal senąją dantų spalvą, jie liks tokie, kokie buvo – gelis balina tik natūralius dantis. Dantų balinimas namuose, apmokius gydytojui, yra saugi ir tikrai efektyvi procedūra.

, , ,

Comments are currently closed.