Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Graži šypsena – odontologijos klinikos rūpestis

Odontologijos klinikos ir odontologaiŠypsena – kiekvieno žmogaus puošmena. Tačiau tobulu šypsniu gali pasigirti anaiptol ne visi. Vienus trikdo tai, kad dantys nėra pakankamai balti, kitus – kad jie kreivoki, su dėmelėmis, dantų kampučiai nuskilę ar pats dantis deformavęsis. Lietuvos odontologijos klinikos puikiai susipažinusios su pacientų vargais ir gali pasiūlyti pačių įvairiausių sprendimo būdų.

Dantys spalvą pakeičia dėl kelių priežasčių. Pirma, tai netaisyklinga dantų priežiūra, kai dantukai valomi greitai, atmestinai, naudojant nekokybiškas priemones, nepasidomėjus, kad dantims reikia ne tik šepetėlio ir pastos, bet ir specialaus siūlo ir burnos skalavimo skysčio – bakterijų žudiko. Dar blogiau – yra ir tokių žmonių, kurie dantų iš viso nevalo. Jiems gresia didžiulės dantų ir burnos ertmės ligos, jų dantys greičiau genda. Nemokančius ar tinginčius prižiūrėti dantis taisyklingos burnos higienos pamokyti gali bet kuri odontologijos klinika ir joje dirbantys specialistai.

Dantukai gelsta, juoduoja ir dėl karieso – jį reikia gydyti. Taip pat dantys spalva keičia, jei rūkome, geriame juodos kavos, raudonojo vyno, valgome dantis dažančių maisto produktų, uogų, pavyzdžiui, juodųjų serbentų ar mėlynių. Patamsėję dantys gali būti signalas, kad sergame tam tikromis ligomis. Taip pat dantų spalva visam laikui pakinta ilgai vartojus tam tikrų preparatų. Pavyzdžiui, vaikų, kurie gydomi antibiotikais tetraciklinu ar doksiciklinu, dantys taip pat yra patamsėjusios pilkšvos spalvos. Ji tokie lieka ir suaugus.

Trumpai apie profesionalų dantų balinimą, atliekamą odontologijos klinikose

Na o ką daryti tiems, kurie dantukus prižiūri taisyklingai, tačiau vis tiek negali džiaugtis spindinčia balta šypsena? Pirmiausia reikia pasikonsultuoti su savo odontologu. Ne viena odontologijos klinika rekomenduos profesionalų dantų balinimą. Dantys išbalinami ilgam, maždaug metams ar pusantrų, ir tokio efekto neįmanoma pasiekti jokiais kitais būdais. Aišku, dantis galima balinti ir namuose, bet tuomet galite pažeisti emalį. Daugelis namams skirtų gaminių yra nesaugūs, nepatikrinti klinikiniais tyrimais, todėl tikriausiai tik išmesite pinigus ir turėsite daugiau vargo nei naudos. Odontologijos kabinetuose dantys balinami dviem būdais: lazeriu arba gaminant specialias kapas, į kurias dedama specialaus balinimo gelio. Pirmasis metodas yra greitesnis ir efektyvesnis, tačiau brangesnis. Antrasis metodas – pagaminamos specialios kapos, pacientui duodama gelio ir jis dantis balina namuose pats, kapas su geliu dėvėdamas vidutiniškai porą valandų per dieną.

Estetinis dantų plombavimas

Estetiniu plombavimu siekiama atkurti danties formą, spalvą ir grąžinti jam sveiką natūralią išvaizdą. Dažnai keliems dantukams sutvarkyti pakanka vos vieno vizito pas odontologą. Estetinio plombavimo procedūras Lietuvoje jau atlieka beveik visos odontologijos klinikos, kadangi pacientams labai svarbu turėti ne tik sveikus, bet ir estetiškai atrodančius dantis. Estetinis plombavimas gelbsti tuos, kurių dantų spalva pakitusi, danties forma – nebe natūrali, kai dantis ypač stipriai pažeistas karieso, kai patiriamos įvairios traumos, po kurių nuskyla danties gabalėlis, kai dantis savaime nulūžta ar nudyla. Taip pat daugelis žmonių skundžiasi per dideliais tarpais tarp dantų arba keliais kreivais dantukais. Šiuo atveju taip pat gelbsti estetinis plombavimas – nesudėtingais atvejais netgi neprireikia dantų tiesinimo breketais ar specialiomis plokštelėmis.

, ,

Comments are currently closed.