Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Ką verta žinoti apie dantų tiesinimą

Ortodontija – odontologijos sritis apimanti dantų tiesinimą ir sukandimo problemas. Kreivi dantys, netinkamas sukandimas yra ne tik estetinė problema. Netinkamai funkcionuojantys dantys yra kitų rimtų ligų priežastis, pavyzdžiui, greta esančių sveikų dantų irimas ar net skrandžio skausmas. Gydytojas − ortodontas gydo sukandimo anomalijas, taiso defektus, galiausiai, ištiesina susigrūdusius dantis. Kuo anksčiau dantys bus pradėti taisyti, tuo greitesnį rezultato pavyks pasiekti. Geriausia, kai dantys taisomi dar paaugliams arba vaikams, kurių dantys iki galo nėra išdygę. Tuomet dantis pakreipti tinkama augimo linkme yra kur kas paprasčiau. Dažnai net ir ortodontinio aparato nešiojimo trukmė nėra tokia ilga.

Dantų tiesinimas breketaisPirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas aštuonių metų vaikams. Tačiau ne visi tėveliai susivokia, kad toks vizitas būtinas. Daugeliu atveju vaikučiai patenka iš odontologo, kuris pastebi pirmąsias deformacijas. Tad jei nevedate vaikų pas ortodontą, tai bent profilaktiškai veskite pas odontologą. Daugeliu atveju jie puikiai atpažįsta ortodontines problemas. Ortodontinis gydymas atliekamas bet kokio amžiaus žmonėms. Dažnai jis būna pagalbinė protezavimo ar implantacijos priemonė (daugiau info čia www.dantu-implantai.lt).

Orotodontiniam gydymui naudojami dviejų tipų aparatai: išimamas ir tas, kuris visą gydymo laikotarpį išlieka burnoje. Išimamas ortodontinis aparatas arba kitaip plokštelė – paprastai taikomas vaikų amžiuje, kuomet sukandžio deformacijos dar nebūna tokios didelės. Fiksuoti aparatai arba kitaip breketai – taikomi tik asmenims turintiems nuolatinius, visus sudygusius dantis. Breketai naudojami esant komlikuotai dantų išsidėstymo situacijai. Jie padeda koreguoti sukandimą ir tiesinti dantis.

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes. Pirmoji arba dar kitaip vadinama aktyviąja: šiuo laikotarpiu pacientas lankosi pas ortodontą vidutiniškai kas 4-8 savaites (priklausomai nuo reikiamybės). Antroji arba pasyvioji fazė vadinama retencija. Jos metu nuimami breketai ir pritaikomi fiksuoti arba nuimami reteineriai, kurių tikslas yra užfiksuoti pasiektą gydymo rezultatą. Trukmė priklauso taip pat nuo kelių faktorių, kaip patalogija, rezultatas ir panašiai. Ortodontinis gydymas kartu su pasyviaja faze trunka 2-3 metus. Koreguojant sukandimą, keičiant žandikaulių augimo kryptį gali prireikti net ne vieno ortodontinio aparato. Paprasčiausiai gydymo eigoje jis gali būti pakeistas. Tuomet ir gydymas gali užtrukti kiek ilgiau, tačiau juk svarbiausia, kad rezultatas nenuviltų, tad galima ir pasistengti.

Breketų priežiūra yra kur kas sudėtingesnė nei plokštelės, tad nenuostabu, kad būtent jos turėtojams reikia kur kas labiau stengtis norint, kad prietaisas atneštų realią naudą. Kasdienė priežiūra garantuos, kad ant dantų neprisikaups papildomų apnašų ar kad jie nepakeis dantų spalvos.

  • Logiška, kaip ir šiaip valant dantis, taip pat ir breketų nešiojimo laikotarpiu, būtina juos valyti su dantų šepetėliu. Tiesa, turint ortodontinį aparatą valymas turi būt dar kruopštesnis. Jei nešiojate plokštelę, tai valymo metu paprasčiausiai ją išsiimkite, išsivalykite dantis ir išplaukite ortodontinį aparatą.
  • Skalavimo skysčiai yra tiesiog būtini, ypač nešiojant breketus. Jie padeda ištirpdyti susidariusias apnašas. Labiausiai jums tinkamą gali rekomenduoti ortodontas. Taip pat daug informacijos yra internete arba pasikonsultuokite su vaistininku.
  • Tarpdančių valymas yra tiesiog būtinas. Žinoma, juos valyti reikia ir šiaip, tačiau nešiojant breketus tai tiesiog privaloma. Paprasčiausiai, aparate prilindus maisto likučių tinkamai jų neišvalius, galite sulaukti rimtų ligų pradžios.

Atminkite, kad gydymo pradžioje breketai gali spausti dantenas, žandikaulį. Gali net nutrinti, tad pasirūpinkite įvairiais tepaliukais, kurie padeda žaizdoms užgyti greičiau. Klinikoje jums bus suteiktas ne tik gydymas, tačiau taip pat ir visa naudinga informacija.

, ,

Comments are currently closed.