Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Kodėl profesionali burnos higiena yra tokia svarbi?

Apie tinkamą burnos ertmės priežiūrą yra kalbama nuolat. Daugumai iš mūsų jau nuo mažų dienų yra įdiegta, kad dantis reikia valyti kiekvieną rytą ir vakarą. Odontologai nuolat primena, kad norint užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą reikia nepamiršti kasdien naudoti ir dantų siūlą bei dantų skalavimo skystį. Trumpai tariant, informacijos yra daug ir ji yra lengvai pasiekiama.

Moteris šypsosiŽiūrint iš kitos pusės, visa tai – tik teorija. Kiek odontologijos klinikos pacientų galėtų patvirtinti, kad sąžiningai laikosi visų nurodymų ir skiria dantų priežiūrai tiek laiko ir pastangų, kiek iš tiesų reikia? Deja, šis procentas žmonių nėra labai aukštas. Kartais pamirštama išsivalyti dantis, kartais pritingima naudoti dantų siūlą, kartais nėra galimybių po kiekvieno valgio išsiskalauti burną…

Deja, retas iš mūsų susimąstome apie tokio aplaidumo pasekmes. Kai pavalgome, ant dantų paviršiaus lieka maisto likučių apnašas. Jei dantys nėra kruopščiai nuvalomi, minkštasis apnašas kietėja ir po tam tikro laiko virsta dantų akmenimis. Deja, dantų akmenų įprastomis valymo priemonėmis pašalinti neįmanoma.

Blogiausia, kad dantų akmenys – daugelio dantų, periodonto bei gleivinės ligų priežastis. Jei jie nėra nuvalomi ilgą laiką, atsiranda kariesas (dantys genda), pradeda kraujuoti dantenos (prasideda gingivitas, sparčiai besivystantis į periodontitą). Perspektyvos – liūdnos ir nemalonios. Gera žinia ta, kad jų galima išvengti.

Dantų akmenys yra sėkmingai šalinami profesionalios burnos higienos metu. Viskas, ką jums reikia padaryti – susitarti dėl vizito pas odontologą ar burnos higienos specialistą (likusį darbą jis nudirbs už jus).

Taigi, profesionali burnos ertmės higiena – tai profilaktinė procedūra, kurios metu yra pašalinamas minkštasis burnos apnašas bei dantų akmenys, nupoliruojami dantų bei plombų paviršiai. Rezultatas – ne tik itin malonus gaivos ir švaros pojūtis, bet ir didesnis atsparumas naujoms apnašoms bei pagerėjusi dantų bei dantenų būklė. Svarbiausia po procedūros „neapsileisti“ ir užtikrinti kokybišką individualią dantų priežiūrą bei susitarti, kad po 6-12 mėnesių profesionali burnos higiena būtų vėl atlikta.

Be to, profesionali burnos higiena – kartu ir profilaktinis jūsų dantų būklės įvertinimas. Odontologas ar higienistas kruopščiai apžiūrės visus jūsų dantis, informuos, jei yra ėduonies užuomazgų ar rimtesnių susirgimų bei paskirs reikalingą gydymą. Juk daugelio ligų, esančių pradinėse stadijose, pats pacientas diagnozuoti negali (jei manote, kad jūsų dantys – visiškai sveiki, ši nuomonė ne visada yra teisinga). Galiausiai, odontologas įvertins jūsų individualios higienos įpročių kokybę bei patars, ką ir kaip reikėtų patobulinti.

Parengė: http://www.dantu-implantai.lt/

, , ,

Comments are currently closed.