Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Senieji ir naujieji dantų protezavimo metodai

Moteris po dantų protezavimoOdontologas dirbantis modernioje odontologijos klinikoje Alytuje pasakoja apie dantų protezavimo metodus. Visuomenėje priimta manyti, kad dantų protezai skirti tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau dirbtinių dantukų, kaip rodo praktika, prireikia vis jaunesniems pacientams, ir ar sulaukę tam tikro amžiaus turėsime visus dantis, ar ne, praktiškai nuo nieko nepriklauso. Dantų protezavimas gali būti atliekamas visais atvejais – kai trūksta vieno, kelių dantų ar net burnoje nėra likę nė vieno danties. Priklausomai nuo to, pritaikomas ir pats tinkamiausias protezavimo metodas. Dantų protezavimo dažnai prireikia tuomet, kai pacientas serga sunkiomis dantenų ligomis, pavyzdžiui, periodontitu dėl kurių yra prarandami dantys. Kai pacientui yra dar nuo vaikystės ar paauglystės išsivystęs netaisyklingas sąkandis, kai dantys yra be viršutinių kietųjų audinių ir daugeliu kitų panašių klinikinių atvejų.

Aytaus odontologai pastebi jog, labai dažnai dantų protezavimo prireikia ir jauniems žmonėms, besirūpinantiems savo dantų sveikata ir norintiems gyventi kokybišką gyvenimą. Sveika šypsena turi tikrai daug įtakos, o dantų protezavimas suteikia galimybes ją atstatyti. Tačiau atliekant protezavimą jaunesnio amžiaus pacientams, atvejai dažniausia nėra sudėtingi, tad reikia įdėti kur kas mažiau pastangų protezuojant. Dažnu atveju užtenka mikroprotezavimo: dantų laminatės ar danties formos atstatymas plombine medžiaga.

Pasirinkimo galimybės – fiksuotieji arba išimami protezai

Nagrinėjant, kokie apskritai būna dantų protezai, reikėtų paminėti, kad jie skirstomi į fiksuotuosius ir į išimamus dantų protezus. Fiksuotieji yra pritvirtinami prie sveikų dantų arba prie dantų implantų ir burnoje būna visą laiką, o norint juos išimti, jau reikia kreiptis į odontologus. Išimamieji protezai iš burnos paprastai ištraukiami juos valant arba nakčiai.

Išimamieji protezai būna dviejų rūšių – lanko atraminiai (su plonyčiu metalo pagrindu) ir dantų plokštelės. Plokštelės gali būti dalinės arba pilno tipo – visa tai lemia, kiek dantų lanke trūksta. Kad dantų plokštelės geriau laikytųsi, naudoti reikia specialius klijus, tačiau vienas iš didesnių minusų yra tai, kad tokie dantų protezai tik dalinai atkuria kramtymo funkciją: ypač kietas maistas pacientams, turintiems dantų plokštelę, ir vėliau yra tabu.

Tačiau odontologai išimamus protezus savo pacientams siūlo tik tuo atveju, kai protezų nėra galimybės fiksuoti ant implantų arba ant dantų, arba kai žmogus neturi pakankamai lėšų brangesnėms protezavimo technologijoms. Dantų protezavimo kainos pasirinkus išimamus protezus yra pigesnė alternatyva negu renkantis fiksuotus dantų protezus, kurie yra ir ilgaamžiškesni. Nors dantų protezavimo kainos su fiksuotais protezais yra aukštesnės, visgi gydytojai, dantų technikai ir chirurgai visada rekomenduoja verčiau rinktis fiksuotuosius protezus, kurie visais atžvilgiais yra artimesni natūraliems dantims ir sukelia kur kas mažiau diskomforto, leidžia atkurti kramtymo funkciją ir turi kitų teigiamų aspektų.

Comments are currently closed.