Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Specialistai, kuriems patikime savo šypseną

ŠypsenaAnksčiau pacientai odontologų duris praverdavo tik suskaudus dančiui. Šiandien viskas jau kiek kitaip: daugelis pacientų pratinami dantis tikrinti nuolat, o ne kartą per metus ar dar blogiau – kelerius. Žmonėms svarbi tapo ne tik dantų sveikata, bet ir tobula jų išvaizda. Taigi kokios odontologinės procedūros atsiduria populiariausiųjų sąraše?

Profesionali burnos higiena

Profesionalią burnos higieną dažniau atlieka ne odontologai, o specialią kvalifikaciją turintys burnos higienistai. Atliekant profesionalią higieną, šalinamos visos burnoje esančios apnašos – tiek minkštosios, tiek ir kietosios. Dantų gydytojas kruopščiai nupoliruoja dantų paviršių ir plombas. Po procedūros dantys tampa ne tik baltesni, gražiau atrodo, nes pašalinamos kietos pakitusių spalvų apnašos. Dažnai po profesionalios higienos procedūros dantukai tampa ir mažiau jautrūs, net kelis kartus sumažėja arba visiškai išnyksta galimybė susirgti dantenų ligomis, tokiomis kaip periodontitas ar parodontozė. Procedūra atliekama su specialiu aparatu, kuris stipria srove ant dantų purškia procedūrai skirtą vandens ir sodos mišinį. Tai efektyviausias būdas apnašoms šalinti, nors metodų yra ir kitokių, priklausomai nuo klinikos.

Dantų balinimas – kodėl verta rinktis šią procedūrą?

Esame įpratę, kad baltomis šypsenomis yra „pasipuošę“ televizijos laidų vedėjai, aktoriai ir kiti šou pasaulio atstovai. Tačiau vis daugiau žmonių nori, kad dantukai būtų tvarkingi ir estetiškai balti. Tai aktualu jau ne tik žymiems žmonėms, bet ir tiems, kurie siekia karjeros ar tiesiog nori labiau pasitikėti savimi. Natūraliai dantys nėra balti – jie maždaug tokios spalvos, kaip ir mūsų kaulai. Taip pat, kaip teigia ne vienas odontologas, dantų spalva kinta valgant įvairius keičiančius dantų emalio spalvą maisto produktus, geriant kavą, juodąją arbatą. Dažnai labai negražios spalvos būna rūkančių žmonių dantys: jie nusėti apnašų, rudų, pilkšvų dėmelių. Natūralaus dantų baltumo netenkame ir dėl kitų priežasčių – dėl ligų, antibiotikų vartojimo ir panašiai. Tik vieno iš kelių žmonių dantys yra natūraliai balti. Visi kiti turi griebtis dirbtinio dantų balinimo.

Taigi kokį dantų balinimo metodą rekomenduoja odontologai? Dantis galima balinti arba kapomis, arba lazeriu. Balinimas lazeriu kainuos brangiau, tačiau procedūra – gana greita, trunkanti maždaug apie valandą. Visi dantys išbalinami vieno vizito pas odontologą metu. Tuo tarpu balinant kapomis, prireiks mažiausiai poros vizitų. Gydytojas odontologas pagamins specialias kapas, pritaikytas prie dantų formos. Jas reikės kasdien nešioti maždaug savaitę ar pusantros, į dieną vidutiniškai po valandą ar daugiau, priklausomai nuo balinamojo skysčio koncentracijos.

Estetinis plombavimas – vis populiaresnė procedūra

Ne ką mažiau šiandien populiarus ir estetinis plombavimas. Tai danties formos, spalvos, dydžio atkūrimas. Viskas vyksta gana paprastai: ant danties dedami keli sluoksniai specialios medžiagos, kol gaunama spalva, atitinkanti natūralių dantų spalvą. Tuomet dantukas šlifuojamas. Vieno vizito metu gydytojas užplombuoti gali net iki 5-6 dantų. Estetinį plombavimą rinktis gali ir tie, kurių dantukai nežymiai kreivi, tarp dantų yra tarpai ir juos norima bent kiek sumažinti, kai skiriasi vieno ar kelių dantų spalva. Estetinis plombavimas – greita ir neskausminga odontologinė procedūra.

, , , , ,

Comments are currently closed.