Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Atsakymai į dažniausiai pasitaikančius klausimus, susijusius su dantų implantais

Odontologijos klinika „Albadenta” įsikūrusi Alytuje ir turi sukaupusi ilgametę patirtį dantų implantavime, tad šios klinikos gydytojai mielai dalinasi patirtimi atsakydami į svarbius klausimus.

Daugelis iš mūsų yra susidūrę su situacijomis, kuriose kilo grėsmė netekti danties ar dar blogiau – jo netekome. Tai gali būti nelaimingas atsitikimas namuose, užpuolimas gatvėje, nėštumo komplikacijos, šalutinis vaistų poveikis, natūralus senėjimo procesas ar dantenų ligos. Praradę dantį, kai kurie žmonės linkę į tai nekreipti dėmesio ir pažada šią problemą „sutvarkyti“ senatvėje, kai šiaip ar taip prireiks dirbtinių dantų. Tik nedaugeliui iš jų pasiseka sulaukti garbaus amžiaus be komplikacijų, kurias sukelia iškritęs dantis: tai gali būti iškrypę „kaimyniniai“ dantys, pakitusi žandikaulio konstrukcija, dantenų uždegimas, kitos burnos gleivinės ligos. Dėl šios priežasties rekomenduojama iškritusius dantis keisti dirbtiniais ir tai padaryti ilgai nelaukiant, kol burnoje neprasideda nemalonūs pokyčiai. Tokiose situacijose gali pagelbėti dantų implantai.

Kas yra dantų implantaiKas yra dantų implantai?

Dantų implantai – tai į žandikaulį chirurginiu būdu įtvirtinami (įsodinami, įsriegiami) titaniniai varžteliai (dantų šaknų pakaitalai), ant kurių tvirtinami dirbtini dantys – protezai.

Iš kokių medžiagų gaminami dantų implantai?

Pagrindinė danties implanto „užduotis“ – suteikti atramą dirbtiniam dantukui, pakeisti danties šaknį, todėl danties implantas turi būti tvirtas, bet kartu lengvas. Be to, medžiaga, iš kurios formuojamas implantas, turi būti „draugiška“ žmogaus burnos ertmei, nerūdyti. Dėl šių priežasčių dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano. Kartais dantų implantams naudojamas porcelianas, cirkonio oksidas.

Kokiais atvejais gali būti naudojami dantų implantai?

Dantų implantai gali būti naudojami netekus vieno, kelių dantų, dantų eilės ar net visų dantų.
Pavyzdžiui, netekus vieno danties, jau tą pačią dieną galima kreiptis į odontologijos kliniką ir gydytojas jums įsodins danties implantą, o ant jo pritvirtins laikiną dantį (kol implantas prigis – tam reikia keleto mėnesių), kurį vėliau pakeis nuolatiniu.
Praradus kelis dantis ar dantų eilę, lygiai tokiu pačiu metodu vietoj prarastų dantų šaknų yra įsodinami keli dantų implantai, o ant jų tvirtinamas laikinas kelių dantų tiltas. Po keleto mėnesių jis taip pat pakeičiamas nuolatiniu.
Netekus visų dantų, galima rinktis arba ant poros dantų implantų tvirtinamą išimamą dantų protezą, arba ant keturių implantų dedamą nuolatinį (neišimamą) protezą.

Kuo dantų implantai yra pranašesni už dantų protezavimą klasikiniais metodais?

Dantų implantai kartu su išimamais ar nejudinamais dantų protezais yra komfortabilesni nei tiltiniai protezai, implantavimo metu nėra pažeidžiami greta esantys sveiki dantys (jų nereikia šlifuoti), jie laikosi tvirčiau ir leidžia kramtyti net patį kiečiausią maistą, o juos prižiūrėti yra taip pat paprasta, kaip prižiūrėti natūralius dantis. Be to, ant implantų tvirtinamus dirbtinius dantis esant reikalui (pavyzdžiui, norint pakoreguoti danties formą) galima nuimti – „atsukti“ juos dantų gydytojo kabinete.
Jūsų atveju labiausiai tinkantį dantų implantavimo variantą gali parinkti tik profesionalus dantų gydytojas. Jei netekote vieno ar keleto dantų, kreipkitės į jį jau šiandien!

Dantų implantacija klinikoje „Albadenta”
Pulko g. 46, Alytus
I-V 09:00 – 19:00
Registracija tel. +370 640 64141

,

Comments are currently closed.