Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Kokiais atvejais rekomenduojama atlikti sąnarių echoskopiją?

kelio sąnario echoskopijaSąnarių skausmas gali būti pavojingų ligų signalas

Kai vargina sąnarių skausmas, tirpimas, jie tinsta ar parausta, pradeda traškėti, atsiranda jų strigimo jausmas, galima įtarti prasidėjusį sąnarių uždegimą ar net kur kas pavojingesnę ligą – artritą. Tam, kad nežinomybė, skausmas ir baimė nekankintų, patartina kreiptis į savo šeimos gydytoją arba tiesiai į privačias gydymo paslaugas teikiančią ortopedijos kliniką. Geriausia išeitis norint kuo greičiau sužinoti diagnozę ir gauti reikiamą gydymą – sąnarių echoskopija.

Indikacijos sąnarių echoskopijai

Jeigu įtariate, kad sergate sąnarių liga, į savo gydytoją dėl sąnarių echoskopijos patartina kreiptis kiek galima greičiau. Apie sąnarių ligas įspėja atsiradę sąnario uždegimo požymiai. Ligų rizika išauga, jei buvote susižeidęs kelį ar kitą sąnarį ir po kurio laiko atsinaujino jo skausmas. O galbūt įtariate, jog galėjo plyšti raiščiai ar kelio meniskas?

Echoskopinis sąnario tyrimas ne tik padeda pamatyti, ar yra kokių nors pakitimų sąnario kremzlėje ir kituose audiniuose, bet ir nustatyti, ar sąnaryje nėra skysčio, ir jeigu yra, koks jo kiekis. Sąnarių echoskopija pacientui gali būti skiriama siekiant nustatyti kelio, pečių, čiurnos sąnarių pažeidimus, sausgyslių ir kremzlių pakitimus.

Pagalbinis arba pakaitinis tyrimas

Sąnarių echoskopija gali būti skiriama kaip patikslinantis tyrimas po rentgenologinio ištyrimo arba vietoj jo (pavyzdžiui, kūdikio besilaukiančioms moterims, siekiant jas apsaugoti nuo radiacijos poveikio vaisiui). Šis tyrimas nėra toks tikslus, kaip magnetinis rezonansas, tačiau gali būti atliekamas ir vietoj jo, jei dėl tam tikrų priežasčių pacientas negali jo atlikti (pavyzdžiui, kūne turi metalinių varžtų ar tatuiruočių su metalo dulkėmis).

Sąnarių echoskopijos eiga

Echoskopija – tai tyrimas ultragarsu, kurio metu paciento oda ištepama specialia žėlė ir liečiama davikliu, perduodančiu vaizdą į specialų ekraną. Prieš procedūrą pacientas pasodinamas arba paguldomas ant kušetės, jos metu nedideliame ekrane jis gali stebėti savo sąnarių vaizdą „iš vidaus“, o procedūrai pasibaigus – nusivalyti žėlė ir laukti tyrimo rezultatų.

Sąnarių echoskopija trunka maždaug 15 minučių, dar tiek pat laiko gali užtrukti tyrimo duomenų įvertinimas. Procedūros metu pacientas nejaučia skausmo, jam nereikia leisti jokių vaistų ar būti lydimam artimųjų. Echoskopija neturi šalutinio poveikio, atlikus šį tyrimą galima grįžti į darbą ar užsiimti aktyvia veikla – jokios įtakos įprastai veiklai šis tyrimas nedaro. Jei po procedūros pacientui iškyla kokių nors su echoskopiniu sąnarių tyrimu susijusių klausimų, jis gali kreiptis į echoskopijai jį siuntusį gydytoją.

Comments are currently closed.