Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Protinių dantų šalinimo procedūra

Protiniai dantysVaikystėje atsisveikinę su dantukų fėja dažnas užmiršta, kad pastaroji mus aplanko jau brandžiame amžiuje, kuomet iškyla problemos su protiniais dantimis. Dažnam tenka iškęsti didelius skausmus ne tik jam augant, bet ir maža to, prireikus jį pašalinti iš burnos ertmės. Protinių dantų rovimas yra dažnas procesas su kuriuo susiduria odontologai. Dažniausiai tai ne bloga burnos ertmės priežiūra, o genetinės bėdos. Ir nepradėkite kaltinti savo tėvų, nes visko šaknys slypį Akmens amžiaus laikais.

Protinių dantų šalinimas yra reikalingas, kuomet dantukai kreivai dygsta ir tuo pačiu remiasi į gretimus arba dar esantys vietoje pradeda pūti dėl bakterijų antpuolio. Apskritai, protinio danties rovimas net ir jam esant sveikam, odontologų nuomone – reikalingas. Esmė tame, jog priklausomai nuo konkrečios situacijos, dažniausiai šis vistiek susiduria su kokiomis nors problemomis, dėl kurių nukenčia gretimas dantis. Pusiau prasikalęs dantis kelia dar daugiau bėdų, nei visiškai išaugęs. Jo pagalba gali paskatinti perikoronitą ir net dantų ėduonį. Viskas vyksta dėlto, jog šiuos dantis yra daug sunkiau pasiekti dantų šepetėliu. Taip pat jam neišdygus iki galo, po dantuku pasilieka įvairūs maisto likučiai, kurie skatina bakterijų dauginimąsi. Pašalinus protinį dantį tai Jums nesukels jokių nepatogumų ar diskomforto.

Protinio danties šalinimas atliekamas beveik visose odontologijos klinikose. Jis traukiamas naudojant vietinę nejautrą. Chirurginių instrumentų pagalba protinio danties rovimas tampa neskausminga procedūra. Daugelis baiminasi danties šalinimo, dėl galimų komplikacijų. Po šios procedūros išties daugeliui ištinsta žandai, tačiau tai tik trumpalaikė bėda. Daug didesnių problemų gali sukelti netinkamai prižiūrimi protiniai dantys. Įrodytą, jog būtent netinkama jų priežiūra sukelia periodontitą.

Prieš operaciją būtina pranešti gydytojui – odontologui, jei labai bijote procedūros. Daktaras Jums duos raminančių vaistų. Ištikus baimės priepuoliui operacijos metu galite labai pakenkti burnos būklei, tad nepamirškite išgerti raminamųjų. Viso kūno enestetikai nerekomenduojami tvarkant burnos ertmę, tad aktyvumas operacijos metu gąsdina daugelį. Nebijokite to pripažinti.

Kuomet pašalinamas protinis dantis parą po operacijos nerekomenduojama: rūkyti, vartoti alkoholį, nevalgyti labai karštų ar labai šaltų patiekalų (negerti tokio tipo skysčių), vartoti tik minkštą maistą. Nepamirškite laikytis odontologo rekomendacijų ir užtinimui mažinti rekomenduotina naudoti ledą.
Svarbiausia suvokite, juk ne viduramžiais gyvename, jog elementari greitai atliekama operacija keltu panikos priepuolius.

Protinio danties rovimas nėra labai brangus. Žinoma viskas remiasi į Jūsų danties būklę. Ne iki galo išdygusio danties šalinimas kainuoja brangiau. Tačiau atsižvelgiant kokias investicijas ir bėdas gali atnešti išdygęs protinis dantis, rekomenduotina jį pašalinti jam dar iki galo neišaugus.

Protinių dantų išaugimo galimybė nėra būtina. Šiuo atveju džiaugtis turėtų tie, kuriems tretieji krūminiai dantys taip ir neišdygo. Tai turbūt vienintelis kartas kai džiūgauti gali žmonės, kurie turi mažiau dantų.

,

Comments are currently closed.