Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Kaip estetinis plombavimas pakeitė mano šypseną

Paauglystėje – patyčios dėl kreivų dantų

Nuo pat paauglystės mano du priekiniai dantys buvo kreivi. Tikriausiai sunkiausiu jaunam žmogui laikotarpiu girdėjau įvairių mano adresu nukreiptų pravardžių, pavyzdžiui „kreivadantė“ ar „triušis“. Buvo skaudu, tačiau tėvai neturėjo pakankamai pinigų, kad galėčiau nešioti dantų kabes. Kai užaugau ir pradėjau užsidirbti pati, nusprendžiau, kad dantų kabės – per daug laiko reikalaujantis būdas ištiesinti dantis. Artėjant savo draugės vestuvėms, nusprendžiau atlikti estetinį dantų plombavimą. Ir nenusivyliau – daug kas sakė, jog buvau gražiausia pamergė!

Greičiau ir pigiau nei dantų tiesinimas kabėmis

Estetinis plombavimasKuo estetinis plombavimas pranašesnis už dantų tiesinimą kabėmis – breketais? Visų pirma, pakanka vos vienos procedūros, kad šypsena pasikaistų neatpažįstamai. Per vieną estetinio plombavimo procedūrą galima sutvarkyti nuo keturių iki šešių, o tai yra daugiau nei pakankamai. Dažniausiai šiuo būdu gražinami priekiniai viršutiniai dantys, kurie yra labiausiai matomi, tačiau juo galima atkurti ir krūminius ar kitus dantis.

Antras estetinio plombavimo privalumas – kur kas mažesnė procedūros kaina, lyginant su pinigų suma, kurią išleistumėte dantų tiesinimui kabėmis. Už sumą, kurią išleistumėte vien kabių sudėjimui viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje, galėsite sutvarkyti nuo 3 iki 6 dantų, priklausomai nuo pasirinktos odontologijos klinikos. Kainos Kaune gali skirtis nuo kainų sostinėje, be to, klinikos konkuruoja tarpusavyje taikydamos įvairias akcijas bei kitas nuolaidų sistemas.

Netinka, jeigu visi dantys kreivi

Vis dėlto odontologijos specialistai estetinio plombavimo atlikti nepataria pacientams, kurių ne pavieniai, o visi dantys kreivi arba visų dantų sąkandis yra netaisyklingas. Estetinis plombavimas, kaip ir sako procedūros pavadinimas, yra labiau tinkamas šypsenos grožiui atkurti, o ne gydyti rimtą žandikaulio deformaciją. Tokiais atvejais labiau tinka dantų tiesinimas kabėmis.

Po estetinio plombavimo – daugiau pasitikėjimo savimi

Grįžtant prie mano istorijos, turiu pasakyti, kad estetinis plombavimas pakeitė ne tik mano šypseną, bet ir gyvenimą. Gal ir skamba banaliai, tačiau žmogui graži šypsena tikrai daug ką reiškia. Turėdama gražius dantis, kur kas labiau pasitikiu savimi bendraudama tiek su savo draugais, tiek su nepažįstamais žmonėmis (pavyzdžiui, eidama į darbo pokalbius). Draugai ironiškai juokauja, kad net mano lavoną atpažintų būtent iš gražios šypsenos.

Estetinį plombavimą man atliko „Dantų Estetika“ klinikos specialistai, bet esu tikra, kad ir kituose miestuose galima rasti daug tokias paslaugas teikiančių klinikų. Svarbiausia jau pirmosios konsultacijos su odontologu metu išsakyti savo norus ir įsiklausyti į tai, ką siūlo gydytojas.

Kiek teko girdėti, estetinis plombavimas tinka ne tik tada, kai dantys kreivi, bet ir norint pakeisti jų spalvą, pašalinti pigmentines dėmes, įtrūkimus ar nuskilimus.

,

Comments are currently closed.