Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Pastebėjote kraujuojančias dantenas? Metas apsilankyti pas periodontologą.

Daugelis žmonių skundžiasi gana dažna problema – jiems kraujuoja dantenos. Ką daryti tokiu atveju ir kokie galimi sprendimo būdai? Kokios pasekmės gresia laiku nesusirūpinus kraujuojančiomis dantenomis? Visa tai ir bandysime panagrinėti šiame straipsnyje.

ParodontozėKai kraujuoja dantenos, gali būti, kad jums trūksta vitamino B12. Dažnai vitaminų trūkumą žmonės pajunta tuomet, kai laikosi ypač griežtų dietų arba organizmas nesugeba pasisavinti tam tikrų rūšių vitaminų. Dažnai dantenos ima kraujuoti ir dėl hormonų pokyčių, kaip tam tikrų vaistų vartojimo pasekmė, dėl to, kad dantys nevalomi arba valomi netinkamai. Vos kelias dienas dantų neišsivalius arba valant juos atmestinai, ant dantų atsiranda minkštų apnašų. Jos susidaro iš maisto likučių. Tinkamai nevalant ar iš viso nevalant dantų, maisto likučiai kaupiasi ant dantenų, po jomis, ten genda ir gali sukelti įvairias ligas. Vėliau iš nenuvalytų dantų apnašų susidaro ir dantų akmenys, kuriuos pašalinti gali tik burnos higienistas. Taigi viena priežasčių, kodėl kraujuoja dantenos – tai ir susidarę dantenų akmenys. Juos pašalinti reikia bent kartą per pusę metų, ir net tiems, kurie burnos higiena rūpinasi nepriekaištingai, dažnai vis tiek prireikia valyti dantų akmenis.

Kraujuojančios dantenos – ir tam tikrų ligų požymis

Viena sunkiausių dantenų ligų – tai parodontozė. Jos požymiai – patinusios ir paraudusios dantenos, iš burnos sklindantis nemalonus kvapas. Pajutus šiuos požymius, reaguoti reikėtų nedelsiant. Kai ši liga įsisenėja, pažeidžiamos ne tik dantenos, bet ir kaulinis audinys, o tai gresia dar didesniais nemalonumais. Dantis supantys audiniai vadinami parodontais – sergant parodontoze, vyksta uždegiminiai procesai. Liga pažeidžia dantį laikančias struktūras, todėl dantis ima klibėti. Uždelsus dantys gali imti ir kristi. Be to, ši liga tirpdo žandikaulio kaulus, dėl to apnuoginamas ir danties kaklelis. Dantys tampa jautrūs, juos ima skaudėti.

Dar viena su nesveikomis dantenomis susijusi liga – periodontitas. Jos metu pažeidžiami supantys dantį audiniai – dantenos, raiščiai, taip vadinamasis danties cementas, alveolės kaulas ir t. t. Pastebėjus, kad gilesnės tampa dantenų „kišenėlės“, kad dantenų kraštelis atsivėpęs, kad dantenos pakitusios, o dantys tampa paslankesni bei nyksta kaulas, galima įtarti, kad žmogų kamuoja periodontitas. Taigi reikėtų ilgai negaišti ir netrukus nuvykti pas gydytoją odontologą – jis atliks išsamią analizę ir, jei reikia, paskirs gydymą. Svarbiausia nedelsti, nes, iškritus dantims, patirsite nepalyginamai daugiau nemalonumų ir išlaidų.

Kaip išvengti dantų ligų ir dantenų kraujavimo?

Norint, kad būtų sveiki ne tik dantys, bet ir dantenos, reikėtų vartoti visavertį maistą. Jei mityba nepilnavertė, rekomenduojama gerti vitaminų ar maisto papildų. Tai ypač aktualu žiemą bei pavasarį. Taip pat reikėtų nuolat valyti, kruopščiai prižiūrėti dantis ir bent kartą per metus apsilankyti pas odontologą bei burnos higienistą.

, , ,

Comments are currently closed.