Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Hallux valgus deformacija – kas tai?

Iškrypęs kojos pirštasIškrypusio kojos nykščio sutrikimas, dar vadinamas hallux valgus deformacija – tai reiškinys, kurį galima įvardinti paprastai: iššokęs pėdos kauliukas. Tikriausiai esate matę ne vieną žmogų (didžiausia tikimybė – moterį), kurio vienos ar net abiejų kojų pėdų kauliukai yra „iššokę“. Gal net patys turite šį sutrikimą. Iš kur jis atsiranda ir… ką su juo daryti?

Dažniausiai iššokusį pėdos kauliuką turi ankštą avalynę aukšta pakulne mėgstančios moterys. Tačiau nebūtinai. Šis sutrikimas gali būti paveldimas – jeigu kuris nors iš jūsų tėvų ar senelių turėjo tokį kauliuką, didelė tikimybė, kad jį turėsite ir jūs. Taip pat rizika turėti iššokusį pėdos kauliuką padidėja laukiantis kūdikio, kadangi tuo metu staigiai padidėja kūno svoris ir apkrova pėdoms.

Hallux valgus deformacija vystosi taip: kojos nykštys pamažu krypsta link kitų pirštų, o jo apatinis kauliukas (ta dalis, kuri jungia nykštį su pėda) pradeda „lįsti“ lauk, atsikiša. Šį kauliuką ilgainiui pradeda labai skaudėti, jis parausta, jaučiamas nuolatinis nuovargis pėdose.

Žinoma, geriausia būtų išvengti tokių pėdos „puošmenų“ kaip iššokęs pėdos kauliukas. Tam reiktų stengtis dėvėti tinkamą avalynę (ne aukštesnę nei 4 cm ir išlenktu padu), o „neištvėrus“ ir vis dėlto apsimovus aukštakulnius, kas keletą valandų leisti pėdoms nuo jų pailsėti. Taip pat reiktų pėdas palepinti raminančiomis vonelėmis, daryti pėdų mankštą, būtinai bent retkarčiais pasivaikščioti basomis.

Tačiau ką daryti, jeigu jau „įsigijote“ iššokusį pėdos kauliuką? Pirmas žingsnis – profesionalaus ortopedo konsultacija. Jūs pats negalite nuspręsti, ar jūsų pėda yra pažeista tiek, kad jai atstatyti reikalinga operacija, ar tiek, kad ją dar galima „išgelbėti“ mankšta, vaistais nuo skausmo ir vandens procedūromis. Antras žingsnis – visiškas ir neginčytinas gydytojo ortopedo rekomendacijų laikymasis. Jei gydytojas liepia daryti mankštas – turite jas daryti. Jei reikia pėdas masažuoti – darykite tai. Jei gydytojas rekomenduoja operaciją – neieškokite priežasčių jos išvengti.

Iškrypusio kojos nykščio (hallux valgus deformacijos) korekcija – tai procedūra, kurios metu pašalinamos ant nykščio kaulo atsiradusios nereikalingos ataugos. Būtent šios ataugos ir sukelia skausmą iššokus pėdos kauliukui. Operacija leidžia atstatyti nykštį ir visą pėdą į normalią padėtį. Ji

,

Comments are currently closed.