Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Odos senėjimas gali būti pristabdytas: viskas, ką reikia žinoti apie odos atjauninimą lazeriu

Chronologinis odos senėjimas (arba kitaip – natūralus odos senėjimo procesas, susijęs su amžiumi) yra neišvengiamas, su juo anksčiau ar vėliau tenka susidurti kiekvienam iš mūsų. Kai kuriems jis prasideda vos perkopus trečiąją dešimtį, o 40-55 metų laikotarpiu „pasiveja“ absoliučiai kiekvieną. Chronologinis odos senėjimas pasireiškia odos elastingumo sumažėjimu, drėgmės giliuosiuose odos sluoksniuose trūkumu, odos spalvos pakitimais (jos pilkėjimu), senatvinėmis dėmėmis ir, žinoma, raukšlėmis. Nors vaistinių ir parduotuvių lentynose galima rasti daugybę kosmetinių priemonių, skirtų odos atjauninimui, o dermatologijos klinikos siūlo nemažai procedūrų, skirtų pašalinti bėgančio laiko požymius jūsų veide ir kitose kūno vietose, vienas efektyviausių būdų sustabdyti būtent chronologinio odos senėjimo procesus yra lazeris ir juo atliekamas giluminis odos atjauninimas.

Veido odos atjauninimas lazeriuGiluminis odos atjauninimas lazeriu – tai procedūra, kurios metu lazerio šviesa nechirurginiu būdu (be odos įpjovimo) skverbiasi giliai į odą, ląstelėse smarkiai padidindama temperatūrą ir tokiu būdu paskatindama kolageno gamybą. Šis odos atjauninimo būdas rekomenduojamas tiems žmonėms, kurių veidas praranda iki tol turėtą formą (kontūrą, ovalą), taip pat tiems, kurių veido poros pradeda darytis vis ryškesnės, pamažu prarandama natūrali veido spalva, atsiranda smulkios ir vidutinio dydžio raukšlelės, spuogeliai, yra randelių, likusių nuo aknės, oda blizga arba atvirkščiai – yra sausa ar net pradeda luptis. Atjauninant odą šiuo būdu, išorinis odos sluoksnis nėra pažeidžiamas, nes lazerio šviesa skverbiasi tik į giliau esančias odos ląsteles.

Po tokios odos atjauninimo procedūros ji tampa stangresnė ir elastingesnė, jos spalva pagražėja ir veidas tampa patrauklesnis, sumažėja arba visiškai išnyksta raukšlės, paslepiami randai ir spuogelių paliktos žymės. Žinoma, iš karto po procedūros matomas tik nedidelis efektas, be to, oda gali nežymiai parausti ar patinti. Naujos kalogeno skaidulos pradeda formuotis maždaug trečiąją savaitę po odos atjauninimo lazeriu, o didžiausias efektas matosi tik po keturių-penkių savaičių. Vienam pacientui gali prireikti nuo trijų iki šešių procedūrų, tačiau jų poveikis išlieka net iki penkerių metų.

Skirtingai nei odos atjauninimas kosmetinėmis priemonėmis, lazerinė procedūra padeda matomą rezultatą – gražesnę oda – pasiekti kur kas greičiau. Kitaip nei plastinė operacija, odos atjauninimas lazeriu nepalieka randų, nereikia kęsti ilgai trunkančio gijimo proceso, vartoti nuskausminamųjų vaistų (nebent pacientas pageidauja). Kaip jau minėta, šis odos gydymo lazeriu būdas geriausiai tinka su chronologiniu odos senėjimu jau susidūrusiems, t. y., turintiems keturiasdešimt ir daugiau metų pacientams. Tuo tarpu jaunesniems žmonėms arba tiems, kurie jau perkopė 55 metų ribą, gydytojas dermatologas gali rekomenduoti giluminį odos atjauninimą keisti kita lazerine procedūra, pavyzdžiui, frakcinius odos atjauninimu ar švelniu (angl. smooth) odos atjauninimu.

, ,

Comments are currently closed.