Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Reabilitacijos centras padės pagerinti fizinę ir psichologinę savijautą

Reabilitacija KauneReabilitacija – tai kineziterapiją, mankštas ir fizioterapiją apimančios priemonės, kurios padeda susigrąžinti prarastą gebėjimą judėti, atgauti savarankiškumą po sunkios ligos ar nelaimingo atsitikimo, kurio metu patiriami sunkūs sužalojimai. Reabilitacijos centre pacientai gali tikėtis sulaukti pagalbos gerinant raumenų, kaulų, sąnarių būklę, stiprinant širdį, kraujagysles, mažinant skausmą. Reabilitacija Kaune ar kituose miestuose įsikūrusiuose reabilitacijos centruose skirta kūdikiams, vaikams, paaugliams ir suaugusiems, ji gali būti taikoma tiek nėščiosioms, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.

Kineziterapija arba gydymas judesiu yra laikoma svarbiausia reabilitacijos proceso dalimi. Kineziterapija gali būti atlikta vos trijų mėnesių sulaukusiems mažyliams. Reabilitacijos centre kineziterapeutas kiekvienam pacientui pritaiko individualią judesio programą ir tik pagal jam vienam būdingas charakteristikas padeda atlikti gydomuosius judesius. Kineziterapija ypač veiksminga, kai norima gydyti užsitęsusią problemą ar sumažinti skausmą. Šią reabilitacijos priemonę galima taikyti ir profilaktiškai arba norint pagerinti paciento emocinę būklę.

Žmogaus kūno audinių masažas taip pat gali būti puiki priemonė siekiant sustiprinti žmogaus fizinę ir psichologinę sveikatą. Masažas tinka, kai reikia pagerinti paciento kraujotaką, sustiprinti imunitetą, pagerinti raumenų tonusą. Reabilitacijos centre atliekamas masažas sumažina stresą ir skausmą, jis gali būti pasitelkiamas kaip pagalbinė priemonė taikant kineziterapiją arba gali būti skiriamas individualiai.

Gydymas fizikiniais veiksniais – purvu, moliu, mineralais, elektra, šviesa, magnetais, ultragarsu ir kitais – vadinamas fizioterapija. Ji ypač tinka persirgus lėtinėmis ligoms ar kaip profilaktinė priemonė. Fizioterapija yra neatsiejama reabilitacijos paslaugų, teikiamų Kaune ir kituose miestuose, dalis. Ji gerina kraujotaką, slopina skausmą ir uždegimą, stiprina raumenis, gerina judėjimą. Populiariausios fizioterapijoje taikomos procedūros – elektroterapija, ultragarso terapija ir magnetoterapija.

Elektroterapijos metu žmogaus sąnariai ir raumenys bei minkštieji audiniai yra veikiami elektros srove per odą. Ši procedūra pasitelkiama siekiant atlikti raumenų stimuliaciją, numalšinti skausmą. Prie paciento odos reabilitacijos centre pritvirtinami specialūs elektrodai ir per juos leidžiama žmogaus organizmui nepavojingo stiprumo elektros srovė. Elektros pagalba raumuo ar visa raumenų grupė periodiškai susitraukia ir atsileidžia. Tokiu būdu gerinama kraujotaka raumenyje, stiprėja raumenų skaidulos.

Ultragarso terapija – tai gydymas virpesiais, mechaninėmis bangomis, kurios skatina susispausti ir vėl išsitempti audinius. Ultragarso bangos reabilitacijos centre sukeliamos specialiu aparatu ir pacientui perduodamos per odą, atliekant mikromasažą. Toks gydymo būdas tinka gydant uždegimą, lėtines ligas, artritą, išvešėjus randams. Įprasti atvejai, kai taikomas gydymas ultragarsu – ortopedinės operacijos, ginekologinės operacijos, nervų sistemos ligos, sąnarių ligos, kvėpavimo takų uždegimas, stuburo srities skausmai, lėtas kaulų suaugimo procesas po lūžio. Ultragarso terapija, kaip ir kitos fizioterapijos priemonės, nėra invazinė procedūra, tad pacientas jos metu jaučia tik švelnią šilumą.

Magnetoterapijos pagrindas, kaip rodo jos pavadinimas, yra magnetai, tiksliau sakant, jų skleidžiamas magnetinis laukas. Žmogaus organizmas šios procedūros metu yra veikiamas žemo dažnio magnetiniu lauku. Tokiu būdu stimuliuojamos kraujotakos ir limfinė sistemos. Reabilitacijos centre ši procedūra atliekama pacientams, kurie skundžiasi galvos ar nugaros, menstruaciniais skausmais, migrena, depresija. Ji tinka sergant artritu ar reumatu, sutrikus prostatai, tulžies ar blužnies veiklai.

, , ,

Comments are currently closed.