Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Dantų breketai norintiems tiesesnių dantukų

Dantų breketai

Breketai

Daugeliui besidominčiųjų dantų breketais aktualiausi klausimai – kiek laiko juos reikės nešioti ir ar breketams taikomas koks nors amžiaus limitas. Priimta manyti, kad taip vadinamosiomis kabėmis „puošiasi“ tik paaugliai, tačiau šį mitą vis dažniau paneigia ir 30-40 metų sulaukę žmonės, kurie mielai ima tiesinti netaisyklingai išaugusius dantukus. Dar viena dažna kylanti baimė – kad skaudės. Dantis tiesinant, šioks toks diskomfortas juntamas, tačiau skausmu tai vadinti netikslu. Tačiau bene dažniausiai gydytojų ortodontų žmonės teiraujasi, ar dantų breketai bus veiksmingi ir ar pinigėliai nebus investuoti veltui. Todėl mielai pasidalinsime su jumis aktualiausiais ir daugeliui rūpimais klausimais apie breketus.

Tikriausiai aiškinti, kuo dantų tiesinamieji breketai išskirtiniai, neprireiks, tačiau trumpai priminsime, kad tai priemonės, skirtos dantukams patiesinti ir netaisyklingam sąkandžiui koreguoti. Breketams padedant, dantys ištiesinami per vidutiniškai 2 metus. Trukmę lemia ir tai, kiek dantys yra kreivi: jei patologija nežymi, breketus dėvėti gali pakakti ir vos pusę metų, o itin sudėtingais atvejais nepakanka net ir dvejų metų. Paskyrus gydymą breketais, reikėtų atsakingai periodiškai lankytis pas ortodontą: praleidus vieną kitą vizitą, gydymo trukmė gali pailgėti, nes dantų breketai nebus paveržiami laiku. Ant dantų uždėjus sistemą, pas gydytoją lankytis prireikia kas 4-8 savaites – vėlgi vizitų dažnumas priklauso nuo individualių veiksnių, konkrečios situacijos. Gydytojas ortodontas ne tik pakonsultuoja visais su breketų dėvėjimu susijusiais klausimais, bet ir juos koreguoja, aktyvuoja, pritaiko, kad jie kuo geriau atliktų savo „darbą“.

Ko galima tikėtis po breketų įdėjimo?

Jau netrukus po to, kai breketai „apsigyvena“ ant dantukų, gali būti juntamas tempimo jausmas, dantys gali pajautrėti, juntamas ir spaudimas, veržimas, tačiau tai visai normalu. Daug blogiau jei, pavyzdžiui, sudėjus breketus pacientas nieko nejustų – vadinasi, sistema sudėta netinkamai, neveikia ir kt. Paprastai dantys nebe jautrūs tampa po kelių savaičių, jiems apsipratus prie breketų. Jei skausmas labai aštrus ir nepakenčiamas, galima pavartoti lengvų skausmą malšinančių preparatų, pavyzdžiui, „Paracetamol“, „Ibuprofen“ ir panašių. Tačiau nuskausminamųjų reikėtų vartoti tik tais atvejais, kai skausmas tikrai yra labai aštrus ir neįmanoma jo kęsti.

Dantų breketų rūšys

Nuo pat dantų breketų atsiradimo populiariausi yra metaliniai – jie vertinami dėl savo patvarumo, atsparumo, tokių breketų praktiškai neįmanoma sulaužyti. Iš ko jie gaminami? Dažniausios dantų kabių gamyboje naudojamos medžiagos – tai nerūdijantis plienas ir titanas. Pastarasis yra labai brangus, vien todėl ir breketų kaina yra santykinai aukšta. Breketai dedami ant dantukų paviršiaus – pirmiausia metalo gabalėliai, kurie vėliau sutvirtinami metaline vielele. Taip pat dantų breketams gaminti naudojamas nikelis, kuris yra vienas iš lydinio elementų. Beje, kai kurie žmonės yra alergiški nikeliui, tad jie gali rinktis breketus su titanu ar net iš aukso gamintus breketus (belieka tik įsivaizduoti, kiek jie galėtų kainuoti).

Ar yra alternatyvų metaliniams breketams?

Atsiranda nemažai žmonių, kurie nori, kad dantų breketai būtų kuo mažiau pastebimi – tai aktualu asmenims, dirbantiems su žmonėmis ir daug bendraujantiems. Taigi gera alternatyva – įsigyti keraminius, safyrinius, kitų rūšių breketus, kurie yra ne taip pastebimi. Iš išvardytųjų rūšių vis labiau populiarėja keraminiai, nes funkcionalumu jie niekuo nesiskiria nuo metalinių įprastųjų. Tiesa, dar yra ir liežuvinių breketų, kurie klijuojami vidinėje dantų pusėje, tad yra visiškai nepastebimi. Taigi pats metas išsirinkti pačius tinkamiausius breketus ir gyventi spindinčios, lygios šypsenos laukimu.

, , ,

Comments are currently closed.