Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Kaip lazeris gali padėti atsikratyti įkyrių spuogų?

Spuogų šalinimas dermatologijos klinikojeVyresni žmonės kartais juokauja, kad tol, kol turi spuogų, esi jaunas. Deja, ši mintis guodžia net ne kiekvieną jauną žmogų, kasdien spaudinėjantį savo odą prieš veidrodį, ką jau kalbėti apie paauglystės etapą seniai perėjusius vyrus ir moteris, kuriuos vis dar kankina spuogai. Laimei spuogus ir kitas odos ligas gydo dermatologijos klinika, tam pasitelkdama lezerio ir kitų šiuolaikinių prietaisų pagalbą.

Ką „mėgsta“ spuogai

Spuogas – tai odos liga, riebalinių liaukų uždegimas. Spuogų atsiradimą skatina netinkama mityba, higienos trūkumas, užteršta aplinka ir daugybė kitų aplinkos faktorių. Spuogai labai „mėgsta“ nesveiką maistą: riebią mėsą, bulvinius traškučius, gazuotus gėrimus, miltinius patiekalus, saldumynus. Pamiršimas nuvalyti odą prieš einant miegoti ar, dar blogiau, miegojimas su makiažu yra tiesiog tobula sąlyga spuogams daugintis.

Kai kuriems žmonėms spuogai pradeda dygti stresinėse situacijose: prieš egzaminą, pasimatymą, vestuves ar kitą svarbų gyvenimo įvykį, netekus darbo, pakeitus mitybą (pavyzdžiui, pradėjus laikytis dietos). Moterys susiduria su spuogų antplūdžiu ir menstruacijų metu. Spuogų atsiradimą taip pat skatina miego trūkumas, rūkymas, hormonų svyravimai. Skysčių kaupimasis organizme, kurį paskatina druska, alkoholis ir kofeinas, taip pat paspartina spuogų „dauginimąsi“. Kai kuriose kūno vietose spuogai atsiranda dėl netinkamų kosmetinių priemonių (pavyzdžiui, per daug plaukų lako skatina spuogus atsirasti ant kaktos) ar netinkamų rūbų dėvėjimo (pavyzdžiui, per maža liemenėlė skatina gausiau prakaituoti ir užkemša poras).

Spuogai nemėgsta sveiko gyvenimo būdo, daržovių, vaisių ir vandens.

Lazeris – išeitis ypač spuoguotai odai

Kai „įprasti“ spuogų gydymo metodai (įvairūs kremai, prausikliai, mechaninis odos valymas, kaukės, antibiotikai, kontraceptikai, hormonai) nepadeda, o sveiko gyvenimo būdo propaguoti nesiseka ar nesinori, į kovą su spuogais galima pasitelkti šiuolaikines technologijas. Dermatologijoje naudojama daugybė būdų spuogams pašalinti, vienas jų – spuoguotos odos gydymas lazeriu.

Dermatologijos klinikoje lazerio pagalba sunaikinamos bakterijos, skatinančios spuogų atsiradimą. Viena procedūra trunka iki pusvalandžio, efektyviam rezultatui pasiekti ji turi būti kartojama dar šešis-septynis kartus kas tris-keturias dienas, taigi visas gydymo kursas gali užtrukti iki keturių savaičių.

Vis dėlto šio gydymo metu pasiekti rezultatai džiugina gerokai ilgiau nei laikinos gydomosios priemonės, kadangi lazeriu yra sunaikinamos bakterijos, esančios spuogų atsiradimo priežastimi, o ne tik patys spuogai. Procedūra pacientui yra saugi, kadangi gydymas lazeriu yra neinvazinis, nechirurginis – oda procedūros metu nėra pažeidžiama. Šios procedūros kaina priklauso nuo kūno vietos, kuriose norima naikinti spuogus, spuogų gausos, paciento amžiaus ir kitų faktorių, kurie aptariami individualios konsultacijos dermatologijos klinikoje metu.

Dermatologijos klinika „Grožio Chirurgija” Kaune kovoje su spuogais gali padėti beveik visiems. Lazerinis odos gydymas negali būti taikomas tik tais atvejais, kai yra sergama tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, vilklige, alergija saulei, kitomis autoimuninėmis ligomis.

, , ,

Comments are currently closed.