Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Estetinis plombavimas – ne tik dėl grožio

Estetinis plombavimas Kaune

Estetinis plombavimas Kaune

Kai kurie pacientai yra klaidingai įsitikinę, kad estetinis plombavimas skirtas tik tiems asmenims, kurie nori pagražinti savo dantis. Taigi ši grupė žmonių nemano, kad estetinis plombavimas jiems yra reikalingas, todėl, kad estetiška dantų išvaizda jiems nėra itin svarbi. Jie mano: „jei dantų neskauda, vadinasi, ir tvarkyti jų nereikia“. Bet ar jie yra teisūs?

Gera naujiena Kaune gyvenantiems žmonėms, odontologijos klinika atlieka estetinio plombavimo paslaugas. Estetinis plombavimas Kaune nėra naujiena, tačiau klinikoje yra skiriamas ypatingas dėmesys odontologinių paslaugų kokybei.

Estetinis plombavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metu specialiomis kompozicinėmis medžiagomis yra koreguojama dantų išvaizda. Tikra tiesa, kad po procedūros dantys atrodo gražiau. Jei dantys buvo papilkėję ar pageltę, jie įgauna savo buvusią spalvą. Jei dantys buvo nuskilę, nulūžę ar nutrupėję, šie defektai yra pašalinami. Jei tarpai tarp dantų buvo per dideli, jie sumažinami. Trumpiau tariant, rezultatas yra išties estetiškas. Bet ar tai vienintelė estetinio plombavimo nauda?

Svarbu suprasti, kad gražiai atrodyti gali tik sveiki dantys. Estetinis plombavimas ne tik padailina dantų išvaizdą, bet ir juos sustiprina. Juk nutrupėję ar nulūžę dantys gali trukdyti normaliai kramtymo funkcijai, jie gali būti jautrūs šalčiui ar karščiui, saldiems ar rūgštiems produktams bei gėrimams. Netvarkomi dantys sparčiai dėvisi ir toliau, jie vis labiau irsta ir genda. Jei laiku nesiimama veiksmų, net ir estetinis plombavimas nebegali padėti, kadangi dantys būna pernelyg stipriai pažeisti. Jei įprasto plombavimo neužtenka, dažniausiai prireikia protezavimo ar net implantacijos. Tokiu atveju ir gydymas sunkesnis, ir išlaidos daug didesnės.

Kita vertus, estetinis plombavimas tinkamas ne tik priekiniams, bet ir krūminiams dantims. Krūminių dantų išvaizda nėra itin svarbi, kadangi jų beveik nesimato ar nesimato visiškai. Bet estetinio plombavimo metu galima šalinti ir įvairius krūminių dantų defektus. Pasitelkus specialias medžiagas ir kruopštų odontologo darbą atnaujinamos visos dantų vagelės, įdubimai, grioveliai. Po procedūros pacientai jaučiasi puikiai, nes vėl gali valgyti norimą maistą ir lengvai jį sukramtyti.

Verta paminėti ir tai, kad estetinio plombavimo metu dantims nėra daroma neigiama įtaka. Greičiau priešingai: dantys, kiek įmanoma, yra tausojami. Paprasčiau tariant, dantys nėra šlifuojami, bet stengiamasi išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių. Buvusi dantų išvaizda yra atkuriama sluoksnis po sluoksnio, paliekant gyvybingą danties dalį ir pridedant kompozicinių medžiagų.

Apibendrinant, estetinis plombavimas yra atliekamas dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, jis tinkamas norint apsaugoti pažeistus dantis, norint prailginti jų gyvavimo laiką, norint, kad pažeisti dantys vėl būtų sveiki ir puikiai funkcionuotų. Antra, šis gydymo būdas padeda atkurti estetišką dantų išvaizdą, kadangi po procedūros jie atrodo sveikai, yra balti, blizgantys, gražūs.

Jei manote, kad tinkamiausias būdas jūsų dantų problemoms spręsti – estetinis plombavimas, susitarkite dėl vizito pas odontologą. Tai įprasta procedūra tiek didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Panevėžyje), tiek ir mažesniuose miesteliuose. Kainos gali šiek tiek skirtis, bet dažniausiai yra panašios, todėl, jei, pavyzdžiui, gyvenate Kaune, ir kreipkitės į tą Kauno odontologijos kliniką, kurioje paprastai ir lankotės. Galų gale, gal jums reikalingas ne estetinis plombavimas, o koks nors kitas gydymas? Tai gali nuspręsti tik gydytojas odontologas, įvertinęs jūsų dantų būklę.

, ,

Comments are currently closed.