Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Dantų protezai prieš dantų implantus

Dantų implantavimas kainuoja tikrai nemažai. Kartais tenka rinktis: pirkti naudotą automobilį ar „susitvarkyti“ dantis. Be automobilio galite išsiversti, o kaip be dantų? Tikriausiai tai nėra lengva.

Jei netekote vieno ar kelių dantų, anksčiau ar vėliau būsite priverstas juos pakeisti dirbtiniais pakaitalais. Tik kyla klausimas, ką tokiu atveju rinktis: dantų implantus ar protezus?

Dantų implantai VilniujeAbu variantai turi savo privalumų

Tiek dantų implantai, tiek protezai, turi savo „stipriųjų pusių“. Implantai yra stabilūs, jie visiškai atkuria kramtomąją ir atraminę dantų funkcijas, atrodo itin estetiškai. Tinkamai parinkti ir gerai prigiję dantų implantai žmogui gali tarnauti kelis dešimtmečius – netgi visą gyvenimą! Implantus lengva prižiūrėti, jiems nereikalingos papildomos tvirtinimo medžiagos, pavyzdžiui, klijai. Be to, niekas net nepastebės, jog nešiojate implantus, jei patys to nepasakysite – ant dantų implantų pritvirtintos karūnėlės atrodo natūraliai, nesiskiria nuo tikrųjų jūsų dantų.

Tuo tarpu dantų protezai yra pigesnė alternatyva. Kitaip nei renkantis dantų implantus, nėra rizikos, jog protezai neprigis. Pasirinkus dantų protezus, dirbtinius dantis bus galima turėti kur kas greičiau, nes pavyks išvengti ilgo gijimo periodo.

Tiek dantų protezavimas, tiek implantavimas gali būti atliekami keliais skirtingais būdais. Dantų protezai gali būti išimami arba fiksuoti. Dantų implantai gali būti sraigtiniai, plokšteliniai arba poantkauliniai.

Implantų ir protezų trūkumai

Tiek dantų protezai, tiek implantai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Dažniausiai akcentuojamas dantų implantų trūkumas – aukšta jų kaina. Renkantis aukščiausios kokybės ir geriausią tikimybę prigyti suteikiančius implantus, tinkamus dantų vainikėlius ir atraminę medžiagą, bendra vieno danties implantavimo kaina gali siekti 1000 eurų. Be to, implantai prigyja ne visiems (nors tikimybę, kad prigis geriausios kokybės implantai siekia 99 procentus).

Antra vertus, nemažai trūkumų turi ir dantų protezai. Visų pirma, jie neatrodo taip estetiškai, kaip implantai. Už protezų gali prilysti maisto likučių (ypač jei jie yra išimami). Išimamus dantų protezus tenka tvirtinti specialiais klijais, kad jie tvirtai laikytųsi burnoje. Be to, nešiojant protezus rekomenduojama vengti kai kurių maisto produktų (pavyzdžiui, kirto maisto), kurie gali juos pažeisti.

Pasirinkti vieną ar kitą dirbtinių dantų alternatyvą turite įvertinę tiek dantų implantų, tiek protezų privalumus ir trūkumus. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo finansines galimybes ir reikalavimus dantų, o kartu – ir gyvenimo kokybei.

Dantų implantavimas Vilniuje

Jei nusprendėte rinktis dantų implantavimo paslaugas Vilniuje, pasidomėkite, gal kurioje nors dantų ar grožio klinikoje šiuo metu yra taikomos akcijos dantų implantams, jų dalims, gydymo plano sudarymui ar konsultacijoms. Pasidomėkite dantų implantavimo specialistais, į kuriuos norite kreiptis.

, , ,

Comments are currently closed.