16 01 2019
Mitai apie dantis ir dantų priežiūrą
Dažnai nežinodami tiesos patikime abejotinais teiginiais. Odontologijos klinikos Vilniuje odontologai paneigia mitus apie dantų priežiūrą ir gydymą. Tokių teiginių-mitų nemažai galime rasti ir apie dantis, jų priežiūrą ir odontologijos klinikas. Tad jūsų dėmesiui – labiausiai paplitę mitai, kuriuos nuo šiol galėsite ignoruoti.
Išsivalius dantis, burną reikia skalauti specialiu skysčiu. Išsivalius dantis dantų pasta, naudoti skalavimo skysčio nėra būtina – jis sumažina dantų pastos poveikį. Taigi jei įsigijote brangią gydomąją dantų pastą, verčiau skystį naudokite kitu metu. Be to, minėtasis skystis pašalina ir fluoro, apsaugančio nuo dantų ėduonies, likučius.
Palaikius aspirino tabletę ant danties, skausmas sumažėja. Tikriausiai esate girdėję, kad skausmui mažinti žmonės ant dantų deda tabletes. Tačiau šis būdas yra visai neefektyvus, nes tabletes reikia gerti, o ne dėti ant kaulinio dantų audinio. Be to, taip besielgiant, galima pasidaryti sau tikrų tikriausią „meškos paslaugą“: tabletė gali sudirginti dantenas, gomurį ir ne išgydyti, o tik dar labiau pakenkti.
Dantų skalavimas prilygsta dantų siūlo naudojimui. Ne viena odontologijos klinika akcentuoja, kad kasdien dantis būtina valyti ir dantų pasta, ir siūlu, ir skalauti specialiu burnos skalavimo skysčiu. Tačiau reikėtų žinoti ir tai, kad viena iš šių priemonių nepakeičia kitos. Skalavimo skystis, kaip žinia, skirtas apsaugai nuo bakterijų, tačiau jis neišvalo tarpdančių – būtent šį darbą atlieka dantų siūlas.
Dantis valyti reikia iškart pavalgius. Net ir dantų pastos, kramtomosios gumos reklamose akcentuojama, kad dantis reikia valyti tuojau po valgio. Tačiau tai tėra tik mitas, nes dantis dėl rūgščių poveikio reikėtų valyti maždaug 40-50 min po valgio. Nuolat valant dantis tuoj po valgio, labiau dėvisi emalis, nes nespėja susidaryti apsauginis sluoksnis, dėl to dantys tampa jautrūs.
Plombavimas – galutinis gydymo etapas. Dažnai žmonėms atrodo, kad kai susirandama odontologijos klinika ir kai pasirenkamas gydytojas, kuris atliks danties plombavimą, tą dantį galima užmiršti visam laikui. Tai nėra tiesa, nes plombos kartais būna pažeidžiamos, tad ateityje gali prireikti danties kanalo valymo ar kito gydymo. Ypač komplikuotais atvejais dantį netgi gali tekti pašalinti. Tad plombuotiems dantims reikia skirti pakankamai dėmesio, o plombas keisti, nes ir jos susidėvi – nieko nėra amžino.
Kai dantenos kraujuoja, dantų nebereikia valyti šepetėliu. Kai dantenos ima plūsti kraujais, tai signalas ne kad reikia nevalyti dantų, o kad pats metas apsilankyti pas specialistus. Dantenos kraujuoti gali arba dėl netaisyklingo dantų valymo, arba dėl besivystančių dantenų ligų.
Į odontologijos kliniką eiti tik turint didelių negalavimų. Odontologijos klinikoje reikia lankytis ne dančiui suskaudus, o profilaktiškai, maždaug kas pusę metų. Tik tokiu atveju galima išvengti sunkių ligų ir išsaugoti sveiką bei gražią šypseną. Be to, tai ir puiki prevencija tiems, kurie nenori vaikščioti su dantų protezais. O kad baimė būtų mažesnė, turi būti pasirinkta ne tik prestižinė odontologijos klinika, bet ir ne mažiau kvalifikuotas specialistas.
Vaikus į odontologijos kliniką vesti reikia tada, kai iškrenta pieniniai dantys. Tai labai gajus mitas. Vaikučius pratinti prie odontologo ir patikrinti, ar dantukai dygsta taisyklingai, reikėtų tuomet, kai mažylis sulaukia vienerių.
Dantis puikiai balina valgomoji soda. Tai mitas, nes soda ne tik kad nebalina dantų, bet ir naikina, braižo emalį. Analogiškai pakenkti gali ir prastos kokybės balinamosios pastos, kurių sudėtyje yra šiurkščių abrazyvinių dalelių. Norint, kad dantų balinimas būtų saugus ir efektyvus, reikės apsilankyti pas specialistus – šie ir patars kaip balinti dantis.
Senieji ir naujieji dantų protezavimo metodai Atsakymai į dažniausiai pasitaikančius klausimus, susijusius su dantų implantais
Comments are currently closed.