Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Katės sterilizacija. Gydytojai sako TAIP.

Daugelis veterinarijos gydytoju yra išgirdę klausimą – ar gyvūną reikia kastruoti arba sterilizuoti. Natūralu, kad šis klausimas kyla šeimininkams, kurie nori savo auginimams suteikti kuo geriausias gyvenimo sąlygas. Norisi žinoti kuo daugiau privalumų. Žinoma, ne pačiam šeimininkui, tačiau gyvūnui, kuris yra mūsų šeimos narys.

Katės sterilizacija klinikoje

Jeigu Jums ne iki galo aišku, ar katės sterilizacija reikalinga – siūlome tartis su Kaune esančios veterinarijos klinikos „Siaurio Šnauceris” specialistais, kurie teikia išsamias konsultacijas.

Sterilizacijos privalumai

Reikia suprasti, kad bet kokia operacija turi savyje šiek tiek rizikos, tad natūralu, kad tik įvertinus privalumus bus galima suprasti, ar ta rizika patenkina lūkesčius. Tiesa, jeigu bus rasta gera klinika – rizika bus labai maža, galima sakyti, kad nulinė. Juk pirmiausia katei yra atliekami tyrimai ir kai žinoma, kad ji yra sveika – daroma procedūra.

Dažnai tenka girdėti, kad sterilizacija yra kiek sudėtingesnė nei kastracija. Taip, tai yra tiesa. Juk kastracijos metu yra atliekamos korekcijos kūno „išorėje“, o sterilizacijos – viduje. Procedūros metu yra pašalinamos kiaušidės. Taigi, katė neturi galimybės būti apvaisinta ir dėl to nesusilaukia palikuonių. Kai kuriais atvejais net yra šalinama ir gimda. Tai priklauso nuo mediko, tad jis dažniausiai pirmiausia supažindina klientus su darbu, kuris bus atliekamas ir tik gavęs patvirtinimą, kad viskas tinka – imasi procedūros.

Nesterilizuota katė visą gyvenimą ieško partnerio ir bandys susilaukti palikuonio. Kad ir koks jai esate svarbus žmogus – tai yra jos prigimtis. O natūralūs instinktai dažniausiai trukdo ne tik žmogui, kuris pergyvena, kai katė išeina iš namų kuriam laikui ir paskui atsiveda kačiukų, tačiau ir pačiai katei, kuri, tikėtina, kad mieliau gulėtų greta krosnies ir šildytųsi. Ne veltui yra sakoma, kad gyvūno kastracija arba sterilizacija pirmiausia yra pagalba jam pačiam. Suteikite galimybę gyventi ramiai.

Galiausiai, katinai dažniausiai linkę žymėtis patalpas. Jeigu Jus vargina apšlapinta sofa, baltai – kastracija yra geriausias pasirinkimas. O po sterilizacijos sumažėja tikimybė, kad jūsų katytė susirgs senatvėje pieno liaukų arba kiaušidžių vėžiu. Taigi, užkertant kelią galimoms ligoms. Taip ir turi daryti atsakingas šeimininkas.

Klinikos pasirinkimas

Suvokus, kad sterilizacija yra labai geras pasirinkimas, kuris gali pagerinti Jūsų gyvūno gyvenimo kokybę – belieka ieškoti tokios klinikos, kurios teikiamos paslaugos Jums labiausiai tinka. Svarbiausia yra tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tik tokiu atveju galite būti ramus, kad jūsų kate bus tinkamai pasirūpinama.

Šiuo metu galima internete rasti skelbimus, kuriuose yra informuojama, kad ši operacija gali būti atliekama kur kas pigiau nei rinkos kaina. Dažniausiai tokias paslaugas siūlo asmenys, kurie neturi teisės to daryti. Žinoma, pati paslauga kainuoja gal ir pigiau, tačiau vėliau teks nemažai investuoti, kol sutvarkysite tokių „specialistų“ paliktas sveikatos problemas gyvūnui. Dar liūdniau, kad ne visi išgyvena po tokių dažnai nesteriliai atliekamų operacijų. Niekas neduoda vaistų, kurie padeda sumažinti skausmą po operacijos, galiausiai, patarimų, kurie tokie reikalingi.

Būtinai tarkitės su tokia klinika, kuri prisiima atsakomybę. Svarbu, kad ne tik būtų atlikta procedūra, tačiau taip pat ir suteikia visą svarbiausią informaciją apie katytės priežiūrą po visko. Dažniausiai taip pat yra duodami vaistukai, kuriuos reikia sumaitinti, kad  kitą dieną po operacijos katytė nejaustų skausmo. Taip pat pagal poreikius gali būti skolinamas gaubtas, kuris padeda išvengti katės bandymo draskyti žaizdą.

Gera klinika yra ta, kurioje specialistai pirmiausia dirba dėl Jūsų gyvūno, o ne dėl pelno. Dažniausiai jau po pirmos konsultacijos yra matyti, kad veterinarai yra geri ir jiems nebus baisu palikti savo augintinį. Žiūrėkite į tai atsakingai.

+370 655 55818
info@snaucerisvet.lt
Pramonės pr. 36A, Kaunas
Technikos g. 39, Kaunas
I-V 9:00 – 20:00
14:00 – 15:00 gydytojų konsiliumas
VI-VII 9:00 – 17:00

Comments are currently closed.