Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Nuo klaidinančios informacijos apie dantų implantavimą apsaugos pokalbis su implantologu

Implantologas konsultuoja del dantų implantųPastarasis dešimtmetis odontologijos srityje ypatingas tuo, kad itin daug pasiekta kuriant dantų implantus, taikant veido, burnos ir žandikaulių chirurginį gydymą. Pradėtos taikyti naujos technologijos, nauji metodai, patobulintos medžiagos, skirtos atstatyti apirusiam kauliniam audiniui. Be to, atsirado ir daugybė klinikų, siūlančių kokybiškiausią prarastų dantų atstatymo metodą – dantų implantaciją.

Ne ką mažiau parašoma ir plačiajai visuomenei skirtų straipsnių iš šios srities, kur kalbama apie dantų implantus, jų privalumus bei pagerėjusią gyvenimo kokybę po implantavimo. Tačiau kartais pritrūksta aiškios ir konkrečios, aktualiausios informacijos, būsimieji implantologijos centrų lankytojai neretai forumuose yra be pagrindo įbauginami. Taigi pacientas, svarstantis, ar savo šypseną patikėti specialistui, dažnai gauna ne visai patikimą informaciją, kuri atbaido dar iki praveriant specialisto kabineto duris.

Žmones neretai suklaidina ir reklaminės žinutės, skelbiančios „Visus dantis atstatysime jau per pirmąjį vizitą“ ir pan. Teoriškai tai įmanoma, tačiau tik labai retais atvejais. Pacientai dažnai teiraujasi, ar dantų implantacija skausminga, kiek kainuoja dantų implantai, koks specialistas konkrečiai specializuojasi implantuojant, ką reikėtų žinoti prieš implantaciją, kokio režimo laikytis prieš procedūrą ir po jos. Be to, labai dažnai trumpam atostogų į Lietuvą grįžę emigrantai teiraujasi, ar spės susidėti dantis.

Pacientai būgštauja, ar nauji dantys bus gražūs, estetiški: anksčiau tenorėta, kad burnoje nežiojėtų tuščia ertmė, tuo tarpu šiandien jau norima ne tik to, bet ir kad naujasis dantukas būtų gražus. Taigi tobulėja ne tik procedūros, bet didėja ir pacientų lūkesčiai, norai, pageidavimai. Žmonės vis labiau domisi, skaito, tad ateina jau žinodami ir su dantų implantacija susipažinę. Internete gausu specialistų parašytų straipsnių, kurie puikiai parodo implantacijos eigą ir rezultatus.

Kiekvienas pacientas yra unikalus, jo gydymo metodika – individuali, kaip ir kiekvieno žmogaus organizmas, tad tiksliai pasakyti, kiek laiko užtruks implantacija ir ar viskas iš pirmojo karto pavyks sėkmingai, labai sunku. Implantacija per pirmąjį vizitą nelabai galima dėl to, kad pirmasis susitikimas su gydytoju skirtas pokalbiui, atsakymams į kilusius klausimus, individualaus gydymo plano sudarymui, kontakto užmezgimui ir abipusio pasitikėjimo skatinimui.

Greita implantacija – labiau mitas negu realybė, nes ši procedūra reikalauja laiko – vien implantas į žandikaulį įauga vidutiniškai per 3-6 mėn., taigi greičiausiai karūnėlė gali būti uždedama po 3 mėn., o kartais visas procesas gali užtrukti ir iki 9 mėnesių. Skubėti su dantų implantais neverta, nes prastai įsukti jie gali iškristi, išlūžti, sudaryti nekokybišką atramą dantų karūnėlei. Dantų implantai tarnauja visą gyvenimą, taigi keli mėnesiai palyginus yra labai nedaug. Dantų implantacija prilygsta bet kokiai kitai odontologinei procedūrai, kai taikoma vietinė nejautra. Po procedūros dieną ar kelias gelbsti nuskausminamieji, tačiau ir jų prireikia ne visuomet. Taigi pats metas ryžtis praverti specialisto duris ir pasikonsultuoti dėl savo atvejo.

, ,

Comments are currently closed.