Tinklaraštis

apie produktus ir paslaugas

Kada būtina, o kada patartina kreiptis į ginekologę?

Moteris ir gydytoja ginekologėNesvarbu, kur gyvenate – Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste, ginekologės paslaugų prireikia kiekvienai moteriai. Kai kuriais atvejais į ją kreipiamės profilaktiškai, o dažniausiai – atsiradus tam tikrų problemų „toje“ srityje. Vis dėlto, ar pakanka į ginekologę kreiptis tik ištikus bėdai? O jei ne, kaip dažnai reiktų apsilankyti jos kabinete?

Atvejų, kuriais būtina kreiptis į ginekologę, yra bent keletas. Vienas svarbiausių – sutrikęs mėnesinių tikslas. Tai gali būti pirmasis ne tik nėštumo, bet it lytinės sistemos organų sutrikimo požymis. Bet kuriuo atveju, būtent ginekologė, o ne jūsų mama, sesuo ar draugė išsklaidys jūsų abejones ir informuos, ką reikėtų daryti toliau.

Kiti atvejai, kai primigtinai siūloma kreiptis ginekologės pagalbos – skausmas pilvo apačioje (ypač, jei jei jis trunka ilgai ir yra intensyvus), gausios išskyros iš makšties, neaiškios kilmės pykinimas ir vėmimas (ypač jei jis kartojasi), sunkumai šlapinantis arba šlapimo nelaikymas, be priežasties atsiradęs pilvo tempimo jausmas, pilvo pūtimas ir viduriavimas, kraujavimas ne mėnesinių metu.

Pagrindinės paslaugos, kurias gali pasiūlyti ginekologė, yra ginekologijos ligų diagnozavimas ir jų gydymas,  nėštumo ar jo nebuvimo nustatymas, vaisiaus ir jo vystymosi stebėjimas nėštumo metu, jo priežiūra esant rizikingam nėštumui, vaisiaus lyties nustatymas. Ginekologė taip pat prižiūri pačių moterų sveikatą iki gimdymo ir po jo.

Ginekologė gali diagnozuoti mėnesinių ciklo sutrikimus, pasiūlyti vaistus ir kitus metodus jam sureguliuoti. Taip pat ji prisideda planuojant šeimą, skiria ar rekomenduoja nutraukti kontraceptinių vaistų vartojimą, stebi juos vartojančių pacienčių sveikatą, skiria kraujo tyrimus kontraceptinių vaistų sukeliamo šalutinio poveikio prevencijai. Taip pat į šią specialistę reiktų kreiptis sergant šlapimo takų infekcija ar įtariant turint venerinę ligą. Jeigu klimakterinio periodo metu atsirado kokių nors sutrikimų, moterys taip pat gali kreiptis į ginekologę.

Labai svarbi prevencinė priemonė prieš gimdos kaklelio ir krūtų vėžį – ginekologės kabinete atliekama apžiūra. Lytiniai organai apžiūrimi ginekologinėje kėdėje, gimda – echoskopijos metu, krūtys – jas apčiuopiant. Tokią apžiūrą atlikti rekomenduojama bent kartą per metus. Pirmą kartą ginekologės kabinete apsilankyti rekomenduojama sulaukus pilnametystės arba pradėjus lytinį gyvenimą.

Ginekologė gali skirti ir atlikti įvairaus tipo echoskopijas (ginekologinę abdominalinę echoskopiją, ginekologinę transvaginalinę echoskopiją), kitus diagnostinius tyrimus (pavyzdžiui, tepinėlio ar pasėlio tyrimą). Kai kurie šių tyrimų atliekami visoje Lietuvoje, o kai kuriuos dėl reikalingos diagnostinės technikos gali atlikti tik Vilniuje ar Kaune dirbanti ginekologė. Jeigu jūsų gydymo įstaigoje nėra galimybės atlikti reikalingų ginekologinių tyrimų, jūsų šeimos gydytojas ar ginekologas skirs siuntimą pas specialistą kitoje įstaigoje ar kitame mieste.

Comments are currently closed.